• BIST 94.219
  • Altın 254,250
  • Dolar 5,8719
  • Euro 6,5725
  • Batman : 24 °C
  • 170 bin 935 öğrenci karne sevinci yaşayacak
  • 2. Lig yolunda engel tanımadılar
  • Hasankeyf’te gerginlik
  • 170 bin 935 öğrenci karne sevinci yaşayacak
  • 2. Lig yolunda engel tanımadılar
  • Hasankeyf’te gerginlik

3 Milyon işsiz

16.10.2014 17:42
Halit Beytüt / Batman Haber Gazetesi

Halit Beytüt / Batman Haber Gazetesi

Türkiye İstatistik Kurumunun(TÜİK) Temmuz ayı verilerine göre ülkemiz genelindeki işsiz sayısı 3 Milyona ulaşmış. Dünyanın en iyi ekonomisine sahip olduğumuzu iddia edenler 3 milyon işsizin bulunduğu bir ülkede refah düzeyinin insan onuruna yakışır bir şekilde olduğunu nasıl izah ederler bilemiyoruz. İktidar her demde ülkenin durumunu güllük gülistanlıkmış gibi gösteriversin, gerçekten öyle olmadığı TÜİK’in verilerinden belli oluyor da bunu hala kabullenmeyen ve dediğim dedik astığım astık düşüncesi ile ülkeyi en iyi şekilde idare ediyoruz iddiasında bulunanlar milleti oyalamaktan başka bir iş yapmamaktadırlar. Kendilerinin sırtı pek karınları toktur ya onlar için Pazar artıklarından sebze meyve artıklarını toplayanlar, asgari ücretle bin bir zorlukla yaşamlarını sürdürenler, emekli olduktan sonra iyi bir gün yüzü görmeyip ekonomik sıkıntı içinde bocalayıp duran emekliler hiç mi hiçbir şey ifade etmiyor.

Siyasetçilerin TV ekranlarında kestiği ahkamlarla bu milletin fakru zarureti önlenemez. Ülkenin insanı fakirliği kendilerine kader bellememelidir.

İktidara vatandaşın refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştıracaklarını vaat edip gelenler ne yazık ki sadece kendilerini ve biraz da yakınlarının cebini doldurmakla mesailerini harcamaktalar. Dişlerinden tırnaklarından biriktirdikleriyle çocuklarını okutup mezun olmalarını sağlayan ailelerin çocukları iş bulamazken, kenar varoşlarda yaşayan insanların yarını nasıl çıkaracaklarını kara kara düşünürlerken, siyasetçiler nasıl oluyor da ülkeyi güllük gülistanlıkmış gibi gösterme cüretini gösteriyorlar anlamış değilim. Ülkesindeki vatandaşını mutlu edemeyen, refah düzeyini iyi bir duruma getirmeyen bir iktidarın başarılı olduğunu göstermeye çalışması sadece abesle iştigaldir.

Ülkesinin insanını mutlu edemeyen, ülkesindeki insanın sorunlarına çare bulabilme mücadelesini ortaya koyamayan bunun yanında da sadece kendi çıkarlarını ön planda tutmayı yeğleyen siyasetçilere bu millet daha ne zamana kadar müsamaha edecek doğrusunu söylemek gerekirse son derece merak edilmektedir. Ülke insanı çaresizlik içinde çırpınırken, ekonomik yoksunluklarla boğuşurken kendilerini düşünüp onların dertlerine deva olmayı ilke edinen bir siyasetçiye ne gariptir ki ulaşmak mümkün değildir.

Bu ülkenin kanayan yarası işsizliktir. İşsizlik konusuna çare bulma adına bu güne kadar iktidarın bir çalışma içinde olduğunu bu millet görmedi. Hal böyle olunca da işsizler ordusu her geçen gün bir önceki günü aratırcasına katlanarak artmaktadır.

Tüm bu olumsuz tablolara karşın hükümet olduklarını iddia edip ülkeyi çok iyi yönettiklerini her demde dile getirenlerin nasıl refah içinde yaşadıklarını, bir giydiklerini bir daha giymediklerini büyük bir ibretle izlemekteyiz. İktidarın verdiği gücü kullanarak vatandaşını ötekileştirenler, miting meydanlarında mangalda kül bırakmayanlar bu ülke insanının yaşam koşullarını insanca yaşatmaya bir kez olsun eğilme gereğini duydular mı?

Her gün gündemi değişik konularla değiştirip dikkatleri değiştirdikleri konulara çevirenler bilsinler ki bu millet asla onların oyalama taktiklerini yutmamaktadır ve sadece kendilerini düşünenleri elbette ki tespit etmişlerdir. Seçim meydanlarında halkın menfaatini düşünmekten başka hiçbir şey yapmayacaklarını vaat edenlerin foyaları seçildikten sonra ortaya çıkmaktadır. Onların vatandaşı değil kendilerini ve yakınlarını palazlandırma amacını güttüklerini büyük bir ibret ve endişe ile izliyor bu millet.

Bu ülkenin insanı insan gibi yaşamak istiyor. Bu ülkenin insanı seçimlerde vaatler verip seçildikten sonra milleti unutanları kesinlikle istemiyor. Bırakın vatandaşı oyalamayı ardık ülke insanının refah düzeyini birazcık olsun insana yaraşır bir düzeye ulaştırma çabası içine giriniz bir zahmet.

İşsizliğin doğurduğu olumsuz sonuçlar ortadadır. Hırsızlıklar, kendilerini çaresizlik içinde hissedip uyuşturucuya verenler ülkede gittikçe çoğalmaktadır. İşsizlik ne türlü kötülüğün anası olma yolunda emin adımlarla ilerlerken siyasetçilerimiz ne yazıktır ki birbirlerine laf yetiştirmekle meşgul olmaktadırlar yazık hem de çok yazık. Tüm siyasetçilerimizi ve özellikle iktidarımızı milletin refah düzeyini insana yaraşır bir düzeye ulaştırma adına gereken çabanın içinde olmaları çağrısında bulunuyoruz.

Bu yazı toplam 641 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Batman Haber Gazete | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0-488 214 62 62 | Haber Yazılımı: CM Bilişim