• BIST 90.787
  • Altın 254,429
  • Dolar 5,8790
  • Euro 6,5887
  • Batman : 17 °C
  • 170 bin 935 öğrenci karne sevinci yaşayacak
  • 2. Lig yolunda engel tanımadılar
  • Hasankeyf’te gerginlik
  • 170 bin 935 öğrenci karne sevinci yaşayacak
  • 2. Lig yolunda engel tanımadılar
  • Hasankeyf’te gerginlik

Bir de kulak verseler

08.09.2014 18:20
Halit Beytüt / Batman Haber Gazetesi

Halit Beytüt / Batman Haber Gazetesi

İlimizin yerel basını hemen hemen her gün ilimizdeki aksaklıklara değinmekte. Ve tek istediği şey de ilgililerin yazılıp çizilenlere kulak vermeleri istemidir.. Sağ duyulu bir çok yönetici yerel basınımızda dillendirilen ve ilimiz açısından hayati önem arz eden sorunlara eğilme gereğini duyarken, üzülerek ifade etmek esterim ki bazıları da ne yazık ki yazılan ve ikaz niteliğini taşıyan yorum ve haberlere kulak takmaktadır. Yerel basın bir ilin ya da yayınladığı yerin aynasıdır. Bulundukları yerin aksaklıklarını, ihmalkarlıklarını dile getirmekle mükelleftir. İlgililerin de bunlara mutlaka duyarlılık gösterip gerekeni yapma gibi bir sorumlulukları vardır.

İlimizde ne yazıktır ki sadece eleştiri söz konusu olunca saman alevi gibi parlayıp eleştiriye hoşgörüsüz bir şekilde davranış gösterilmekte ve yine üzülerek ifade etmek isterim ki eleştiri konusu olan şeyin araştırılıp doğru olup olmadığını inceleme gereği kesinlikle duyulmamaktadır. Oysa yerel basının yazdıklarına ve neden yazılma gereği duyulduğunu araştırma gereği duyulmalı ve eleştiriye kesinlikle müsamaha gösterme gibi bir erdem içinde olunmalıdır. İşte böylesine bir tevazu gösterip eleştirilere ya da hatalar zincirinin tekrarlanmaması adına gereken önlemi almayı ilke edinen yöneticilere gerçek manada ihtiyacımızın olduğunu özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

Bu yüzden bizim tek isteğimizin sadece yazılanlara kulak verilmesi ve gerekenin yapılmasıdır. Hepimizin tek amacı yaşantımızı sürdürdüğümüz bu güzelim şehirde insanlarımızın da üzerini önemle çizdiği sorunların çözüm bulması ve güzelim şehrimizin yaşanılır bir il olmasına katkı sağlanmasıdır.

Batman bizim baba ocağımız ve çocuklarımızın gelecekte huzur ve mutluluk dolu bir şehirde yaşamasını sağlamak hepimizin olmazsa olmaz görevi ve sorumluluğudur. Bu nedenle ben özellikle saygıdeğer ilimiz yöneticilerinin eleştirilere açık olmalarını ve saman alev i gibi parlama yerine yazılana ve çizileni gereken hassasiyeti göstermelerini hatırlatmayı bir görev olarak telakki ediyorum. İlimizin yaşanılır bir kent olabilmesi ve bu şehirde yaşamaktan mutlu olduklarını belirten halkımızın çoğunlukta olması en büyük dilek ve temennimizdir.

Bizim tek amacımız gelecek nesillerimize yaşanılır ve yaşanmaktan mutlu olduğumuz bir şehir bırakmak olmalıdır.bu nedenle konuya gereken hassasiyeti gösterip ilimizin istenilen seviyelere ulaşabilmesi adına gereken çalışmaları başlatmayı kendilerine görev olarak addeden yöneticilere her zamandan daha çok ihtiyacımızın olduğunu belirtmekte yarar görüyorum. Ben ilimizde görev yapan ve gerçek manada görev aşkı ile hizmetini sunmayı içtenlikle isteyen yöneticilerimizin de olduğunu biliyorum. Halkımız kendi illerine hizmet babında önemli işler yapacak oylan yöneticilerimizi her zaman saygı ve sevgiyle anacaktır bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

Tek isteğimiz eleştiri konusu olunca bu eleştirilerin doğru olup olmadığını araştırıp, yargısız infaza gidilmemesidir. Ben böylesi düşünceler içinde olan yöneticilerimizin de olduğunu biliyorum ama bu düşünceyi taşımayıp saman alevi gibi parlamayı yeğleyenlerin de olduğunu biliyorum. Tek isteğimiz yaşantımızı sürdürdüğümüz bu güzel şehirde halkımızın mutluluk içinde yaşamasını sürdürmesidir. Bu konuya duyarlılık gösterecek olan tüm yöneticilerimize şimdiden teşekkürü bir borç bileceğimizin de bilinmesini isterim.

Unutulmasın ki batman’dan başka BATMAN yoktur. 

Bu yazı toplam 694 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Batman Haber Gazete | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0-488 214 62 62 | Haber Yazılımı: CM Bilişim