• BIST 106.675
  • Altın 172,965
  • Dolar 4,0791
  • Euro 4,9434
  • Batman : 26 °C
  • 24 Haziran’da seçim var
  • Katliam gibi kaza: 6 ölü 7 yaralı
  • 2018 yılı 3 ay içerisinde 22 adet metruk bina yıkıldı
  • 24 Haziran’da seçim var
  • Katliam gibi kaza: 6 ölü 7 yaralı
  • 2018 yılı 3 ay içerisinde 22 adet metruk bina yıkıldı

Eğitim Bir Sen ‘2. Kanaat dönemi hayırlı olsun’

07.02.2017 15:41
Eğitim Bir Sen ‘2. Kanaat dönemi hayırlı olsun’
Eğitim Bir Sen Batman Şubesi 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı 2.Kanaat Döneminin başlaması ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Şube Başkanı Mehmet Ergin ikinci yarı yıl ile ilgili yaptığı açıklama şöyle “Batman'da 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı Tüm Türkiyede olduğu gibi 15 Temmuz darbe girişimi  gölgesinde başladı. Bizler 15 Temmuz Ruhu ile 1. Dönemin tüm sıkıntılarına katlanarak eğitim ve öğretimi bir şekilde tamamladık.

Yoğun bir değişimin yaşandığı bugünün dünyasında meraklı, öğrenmeye istekli, üretken insan kaynağına ihtiyaç vardır.  “Eğitim sistemimiz, Anayasa’dan başlanarak kanunlar, yönetmelikler ve diğer mevzuat çerçevesinde çağın ihtiyaçlarına cevap verebilecek, milletin beklentilerini karşılayacak şekilde yeniden ele alınmalıdır..

 “Son yıllarda derslik yapımında kayda değer bir artış olmasına ve çok sayıda öğretmen ataması yapılmasına rağmen hala 100 bine yakın öğretmen açığı bulunmaktadır. Eğitime ilişkin reformların kalıcı hale gelmesi, okullarda boş ders kalmamasına ve sınıflarda sadece kadrolu öğretmenlerin bulunmasına bağlıdır. Kadrolu istihdam konusunda gereken adım atılmalı; öğretmen ihtiyacı tamamen karşılanmalı ve alımlar kadrolu olarak yapılmalıdır. 11 yıldır uygulanmakta olan ek ders esaslarında bazı adaletsizlikler yaşanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı, sendikalardan da görüş alarak ek ders esaslarında yapmayı planladığı değişikliği aradan üç yıl geçmesine rağmen bir türlü hayata geçirememiştir. Öğretmenlerin branşlarına göre ek ders ücretlerindeki adaletsizliğe son verilmeli, okul türlerine göre yöneticilere verilen ek ders ücreti farklılıkları sorunu artık çözüme ulaştırılmalıdır. Öğretmeni, yöneticiyi ve veliyi karşı karşıya getirmekte, bundan en fazla zararı yine okul yönetimleri görmektedir. Bunun önüne geçmek için merkezi bütçeden, öğrenci başına ödenek uygulamasına geçilmeli, okullarda tahsildarlığa son verilmelidir.”“Millî Eğitim Bakanlığı’nın sürdürülebilir ve yönetilebilir bir istihdam politikası oluşturamamasının ceremesini eğitim çalışanları çekmemelidir.. Karar alıcılar eğitimin konusunun sayılar değil, insanlar olduğu gerçeğini idrak etmeli, saik bu olmadığı müddetçe sayısal gelişmeyle kalkınma sağlanamayacağından hareketle performans değerlendirmesi türünden çalışma barışını ve iş huzurunu bozacak tasarılardan uzak durmalıdır. Bakanlık tarafından gerekçesinin ne olduğu, eğitimin kalitesi ve öğretmen motivasyonu gibi hususlarla nasıl bir ilişkisinin olduğu izah edilemeyen, dolayısıyla eğitim hizmetinin sunumuna ve eğitim çalışanlarına hiçbir katkı sunmayacağı gibi iş barışını ve çalışma motivasyonunu da ortadan kaldıracak olan rotasyonu kabul etmeyeceğimizi bir kez daha ilanediyoruz.”

Herkesin malumu yoğun kar ve buzlanmadan dolayı okul bahçelerimiz çok kötü durumdaydılar ancak Batman Belediyesi ekipleri haftasonu yoğun bir çalışma ile tüm merkez okullarımızın bahçelerini temizleyerek Eğitim Öğretime hazır hale getirdi.Yapılan çalışmadan dolayı Batman Belediye Başkan  Vekili Ertuğ Şevket AKSOY başta olmak üzere emeği geçen tüm Belediyemiz çalışanlarına teşekkür ediyoruz.
 

Batman Eğitim-Bir-Sen olarak, bütün eğitim çalışanlarımızı emeklerinden dolayı tebrik ediyor, 2016-2017 eğitim-öğretim yılı ikinci kanaat döneminin hayırlı olmasını diliyoruz.”

Bu haber toplam 833 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Batman Haber Gazete | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0-488 214 62 62 | Haber Yazılımı: CM Bilişim