• BIST 102.556
  • Altın 260,698
  • Dolar 5,7112
  • Euro 6,3685
  • Batman : 28 °C
  • Uçak sefer sayısı arttırılsın!
  • ‘Belediye kaynaklarını halkımız için etkin ve verimli kullanacağız’
  • 17 Baro'dan Hasankeyf tepkisi: Projeden vazgeçin
  • Uçak sefer sayısı arttırılsın!
  • ‘Belediye kaynaklarını halkımız için etkin ve verimli kullanacağız’
  • 17 Baro'dan Hasankeyf tepkisi: Projeden vazgeçin

‘Eğitim geleceğimizdir, geleceğimizle oynamayın’

07.05.2014 15:01
‘Eğitim geleceğimizdir, geleceğimizle oynamayın’
Eğitim Sen Batman Şubesi, puana dayalı ataması yapılmayan idarecilerle ilgili basın açıklaması yaptı.

Eğitim Sen Batman Şubesi, puana dayalı ataması yapılmayan idarecilerle ilgili basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklaması şöyle “Bugün burada eğitim gibi hayati bir konuda İl Milli Eğitim Müdürlüğünün keyfi ve yandaşlara peşkeş çeken uygulamaları nedeniyle toplanmış bulunmaktayız. 2011 yılında gerçekleştirilen Müdürlük ve Müdür yardımcılığı sınavı sonucunda atamayı hak ediş olarak nitelendirilen puanı almış olmasına rağmen hala ataması yapılmayan 250 idareci bulunmaktadır. Türkiye’de Batman hariç tüm illerde bu atamaların gerçekleşmiş olmasına rağmen İl Milli Eğitim Müdürlüğünün kanun değişikliğini bahane ederek yapmadığı bu atamaların bu kadroları yandaşlara dağıtma çabası olarak algılandığı ve büyük bir mağduriyet yarattığı açıktır. Eğitim gibi insanlığın geleceği olan bir olguyla ilgili sınava girip atanmayı hak etmiş yüzlerce idareci varken bu kişilerin hak ettikleri kadrolara atanmayıp bu kadroların yandaş sendikacılık, adam kayırmacılığı, belirli siyasi görüş mensubu olmak gibi kaygılar nedeniyle kendi adamını atama isteğiyle yapılmıyor olması açık bir aymazlıktır. Eğitimin böylesi kriterlere bağlanarak yapılmaya çalışılması açık bir şekilde toplumumuzun geleceğiyle oynama çabasıdır.

Yine ataması yapılmayan bu 250 kişinin kadrolarına gözünü dikmiş olan yandaş sendikanın üyelik çalışmalarını bu kadroları vaad ederek sürdürdüğü de ayyuka çıkmıştır. 
   
Bununla birlikte Türkiye genelinde açılan Şube Müdürlüğü sınavında da Yazılı Sınavda Türkiyede dereceye girmelerine rağmen Eğitim sen üyelerinin mülakatta elenmiş olması ve hiçbir eğitim sen üyesinin şube müdürü olarak atanmamış olması ise sendikamıza ve sendikal mücadelemize iktidarca var olan bakış açısını açık bir şekilde yansıtmaktadır. Paralel diye nitelendirilen yapıları tasviye etme iddiasıyla yürürlüğe konulan yasalar yoluyla muhalif kimliğimiz nedeniyle sendikamızın sindirilmek isteniyor oluşu inanıyoruz ki kamuoyunca görülecektir. Sendikamıza üye olanların hiçbir kadroya gelemeyeceğini ve buna karşılık sadece yandaş sendika üyesi olanların atanabileceğini empoze etmeye çalışanlara mücadele tarihimizdeki direnişimizden ders almaları gerektiğini hatırlatmak isteriz. Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası ve bu sendikanın geleneğinin bugüne kadar ki tüm iktidarlarca hedef haline gelmiş olmasına karşılık direnişinden ve mücadelesinden vazgeçmeyeceği bilinmelidir.  Üyelerimizi sindirmeye çalışıp açıkça hak gaspı oluşturan zihniyet iyi bilmelidir ki geçmişte susmadığı gibi Eğitim Sen bugün de susmayacaktır. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünü mevcut antidemokratik uygulamalardan acilen vazgeçmeye ve tüm atamalarda liyakat kriterlerini bilimsel temele oturtan uygulamalarla sağlamaya çağırıyoruz.”

Bu haber toplam 924 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Batman Haber Gazete | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0-488 214 62 62 | Haber Yazılımı: CM Bilişim