• BIST 92.250
  • Altın 253,018
  • Dolar 5,8690
  • Euro 6,5917
  • Batman : 25 °C
  • 170 bin 935 öğrenci karne sevinci yaşayacak
  • 2. Lig yolunda engel tanımadılar
  • Hasankeyf’te gerginlik
  • 170 bin 935 öğrenci karne sevinci yaşayacak
  • 2. Lig yolunda engel tanımadılar
  • Hasankeyf’te gerginlik

Ermeni soykırımı ile Kürt katliamı arasındaki benzerlikler tesadüf mü?

03.02.2016 12:38
Konuk Yazar / Batman Haber Gazetesi

Konuk Yazar / Batman Haber Gazetesi

1. Osmanlı dağıldıktan sonra, Osmanlının elinde kalan son bugünkü Türkiye topraklarında yapılan 1914 seçimlerinde Ermeniler şaşırtıcı bir başarı kazanmış ve 87 milletvekilliği olan Meclis'te 12 milletvekilliğini alarak YÜZDE 13'LÜK bir temsiliyet kazanmışlardı. Ne garip bir tesadüftür ki 7 Haziran 2015 seçimlerinde Kürtler de YÜZDE 13 oy almışlardı.

2. 1915'den 2015'e 100 yıl. Bu tarihler tesadüf değildir. Her 100 yılda bir, dünya bir değişime uğramakta ve ülkelerin demografik yapıları değişmektedir. Bir milletin nüfusunun artması için 100 yıla ihtiyacı vardır. 1915 Ermeni Soykırımı öncesi Osmanlının elinde kalan Anadolu'da Ermeni halkının nüfusunun yüzdesi; YÜZDE 20 gibi çok artmış bir nüfustu; bu orana dikkat edin şu anki Kürt halkının nüfus oranı da YÜZDE 20'dir. 

3. 1915 Soykırımı öncesi, öncelikle 2000 kadar Ermeni gazeteci, aydın ve milletvekili tutuklanıyor. Hdp’nin de 7 haziranda yüzde 13 oy almasından sonra 400 parti binasının yakılması, belediye başkanlarının tutuklanması, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için davaların açılması, Kürtlere saldırılar ve bugün hendeklerin bahane edilerek Hdp’ye oy veren Kürtlerin katledilmesi, evlerinin tanklarla başlarına yıkılıp göç ettirilmesi bir tesadüf değildir.

4. Osmanlı düzensiz birlikler olan Ermeni direnişçileri bahane ederek Ermeni soykırımına başladı, halbuki Ermenilerin bu düzensiz birlikleri 1890 dan beri 25 yıldır zaten vardı, aynı Pkk'nin düzensiz birliklerinin 30 yıldır olması gibi.

TARİHİ BİLECEĞİZ VE İLİKLERİMİZE KADAR HİSSEDECEĞİZ

Bugün Kürt nüfusu çok artmış ve Akp'nin tek başına iktidarı için tek engel haline gelmiştir. Kürtler 7 Haziran 2015 seçimlerinde büyük bir başarı kazanıp Yeni Osmanlıların tek başlarına iktidarını engellediler. Bundan dolayı soykırım fermanları imzalanmıştır. Çünkü Kürtler aynı 1915 de Ermeniler gibi Yeni Osmanlıcıların tek başlarına iktidarı karşısında en büyük engel.

Akp'nin Yeni Osmanlıcıları 7 Haziran 2015'den sonra tek başlarına iktidarlarını sürdürmek için Kürt Soykırımına karar vermişlerdir. Bugün Cizre'de, Silopi'de, Sur'da, şehirlerin tank atışlarıyla viraneye çevrilmesi sadece bir başlangıç.  Bakın 1915'de Ermeniler, teker teker katledildiklerinde bana birşey olmaz deyip, direnmek noktasında tereddüt ettiler. Bir Ermeni köyü katledilirken, hemen yanındaki diğer Ermeni köyü sessiz kalıyordu. Direnen tek Ermeni topluluk Adıyaman’da yasayan 9 köyden oluşan bir topluluktu, HALKIYLA TOPYEKÜN direndiler ve köylerini canlarını kurtardılar, hala Adıyaman'da kendi topraklarında yaşamaktalar. Peki direnmeyen Ermenilere ne oldu? Onların akıbetini hepimiz çok iyi biliyoruz. Hepsi yok oldu öldürüldüler, topraklarına, mallarına, kadınlarına kızlarına el koydular. O dönem Osmanlı Ermeni direnisçileri bahane edip bütün Ermenileri tarihten sildi, bugun de hendekleri bahane edip bütün Kürtleri ortadan kaldırmak istiyor. HENDEK BAHANE, HDP SEÇMENİNİ KATLETMEK ŞAHANE: Amaçları hendekleri bahane ederek Hdp'ye oy vermiş Kürtleri katletmek, evlerini tanklarla başına yıkıp, göç ettirmektir. 

KÜRT FERMANI İMZALANMIŞTIR. KENDİNİZİ ERMENİLERİN BAŞINA GELEN EN KÖTÜ SENARYOYA GÖRE HAZIRLAYIN

Kendinizi Ermenilerin başına gelen en kötü senaryoya gore hazırlayın, ancak böyle bir hazırlık yaptığınızda Ermenilerin ve Suriyelilerin başına gelenlerin, sizin başınıza gelmesini engelleyebilirsiniz.

Son yüzyılda bazı şeyler çok değişti. Bu değişime Kuran çok güzel bir şekilde ışık tutmaktadır.

Kuranda Vakıa Suresinde(7-14) Allah şöyle demektedir: " Sizler üç sınıfa ayrılırsınız. (1. sınıf) Ahiret mutluluğuna erenler var ya; ne mutlu kimselerdir! (2. Sınıf) Kötülüğe batanlara gelince; ne mutsuz kimselerdir! (3. sınıf) Hayatta iken iylik yapmakta öne geçenler, ahirette de cennete girmek için öne geçenlerdir. Onların BÜYÜK BİR KISMI önceki nesillerden, KÜÇÜK BİR KISMI da sonraki nesillerdendir.

İşte böyle Allah'ın kitabında anlatıldığı gibi çağlar geçtikçe İslami ve insani değerlerini yitiriyor insanlık ve gerçek ihlaslı müslümanların yerini ikiyüzlü münafık sözde müslümanlar alıyor. Bundan dolayı hiçbir halk kendisini herhangi bir iktidarın insafına bırakmamalı başına gelebilecek her türlü saldırıya her zaman hazır olmalıdır. 100 yıl önce dini ve insani değerler aşınmış ve Osmanlı yüzyıllardır birlikte yaşadığı, kız alıp kız verdiği gayrımüslim Ermeni halkını katletme seviyesine kadar düşmüştür. Bugün yüz yıl sonra İslami ve insani değerler ikinci bir aşınma geçirmiş ve insanlar gerçek islami ve insani değerlerden iyice uzaklaşmış, dindarlık bir ikiyüzlülük kisvesine dönüşmüş, münafıklık toplumda özenilen bir değer olmuştur. Eski ihlaslı müslümanlık kaybedilmiştir. Bundan dolayı Akp'nin yeni Osmanlıcıları  artık kendilerinin tek başlarına iktidarlarına tek engel olan müslüman Kürt halkının soykırım fermanını çok rahat bir şekilde imzalayabiliyorlar.

HERŞEY İÇİN ÇOK GEÇ OLMADAN

Ermeni soykırımı ile Kürt katliamı arasında bu benzerlikler sadece bir tesadüf mü? Daha ne zamana kadar başımızı deve kuşu misali toprağa gömeceğiz, Bütün Kürdistan şehirleri tanklarla yakılıp yıkılıp, Kürtler katledilip, toprağımız mallarımız elimizden alındığında, Kürtler metropollere göç ettirilip, kadınlarımız kızlarımız Suriyeli kadınlar ve kızlar gibi aç kalmamak için namuslarından olmaya başladıklarında herşey için çok geç olacak.

Böyle tarihi olağanüstü bir dönemden geçerken;

İslam alimlerinin eskiden veba salgını olduğunda verdiği bir fetvayı hatırlatmak isterim; Bir yerde veba salgını başladığında, veba hastalığı insandan insana bulaşarak yayılmasın diye, İslam alimleri hastalık geldiğinde halkın memleketini terk etmesini haram kılmıştır. Şu an içinde yaşadığımız durum budur, Eğer çatışmalı ortam bizim şehirlerimize gelirse, kentlerimiz tanklarla bombalanarak, insanlar göç ettirilmeye çalışılırsa , Kürt halkı şehirlerini terk etmemelidir. Eğer şehirlerinizi terk ederseniz, karşınızdakiler bundan cesaret alıp bu şehirleri bombalama hastalığını bütün Kürdistan’a yayacaktır.

Kesinlikle şehirlerimiz bombalanırken bir an bile tereddüt etmememiz gerekir, yarın olaylar şehirlerimize geldiğinde hepimizin görevi tereddütsüz halkımızın yanında olmaktır. Kararlı olursak, emin olun ki bu sıkıntılı günleri atlatacağız. Böyle tarihi dönemlerde tereddüt ve kararsızlık sadece yıkım getirir. Kararlı ve net olmalıyız, olaylar başladığında şehrimizi terk etmeyi aklımızdan çıkarmalıyız.

BURDA KALACAĞIZ VE KAZANACAĞIZ...

Bu yazı toplam 759 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Batman Haber Gazete | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0-488 214 62 62 | Haber Yazılımı: CM Bilişim