• BIST 95.259
  • Altın 260,631
  • Dolar 5,7592
  • Euro 6,5611
  • Batman : 35 °C
  • HDP’li Uca: Seferberlik ruhuyla örgütleniyoruz
  • Milletvekili Uca doktor sıkıntısını meclise taşıdı
  • Hasankeyf’te büyük atlayış, 14 Temmuz’da
  • HDP’li Uca: Seferberlik ruhuyla örgütleniyoruz
  • Milletvekili Uca doktor sıkıntısını meclise taşıdı
  • Hasankeyf’te büyük atlayış, 14 Temmuz’da

Huzur her şeyden önemli

17.12.2015 17:27
Halit Beytüt / Batman Haber Gazetesi

Halit Beytüt / Batman Haber Gazetesi

İnsanların yaşamındaki temel istek huzur ve güven içinde yaşamını sürdürmektir. Ülkemizde de tüm insanlar kendi vatanlarında huzur ve güven içinde yaşamanın özlemini çekmektedirler. Dini dili ırka ne olursa olsun bir arada yaşamak kadar güzel bir şey olur mu? Ne yazıktır ki günümüzde böylesi bir güzelliği yaşayamamanın üzüntüsünü çekmekteyiz. İnsanların bir arada yaşama hakkının gasp edilmesi, insanlar arasın nifak tohumlarını ekilmesi, dahası insanların fikir ayrılıkları nedeniyle birbirlerine adeta düşman kesilmesi son derece esef verici bir durumdur.

Böylesi bir dünyada yaşamanın ne tadı ne de tuzu kalmıştır. İnsanların en görkemli bir yaşam tarzına ulaştığı nimetlerin bin bir çeşitli donanması bile artık yaşama tat vermekten uzak görünmektedir. İnsanlar arasındaki husumetler, anlaşmazlıklar, dinleri inançları siyaset arenasının malzemesi yaparak kutuplaştırma çabaları sonucu çıkan olumsuz olaylar yaşamı yaşanmaz bir hale getirmektedir.

Huzurun ve güvenin sağlandığı ülkelerde orada yaşayan insanlar hem mutlu olmakta hem de yaşamın tadını doyasıya çıkarmaktadırlar. Ülkemizde de bir zamanlar her dinden, ırktan,. Dilden insanlar bir arada yaşamanın mutluluğunu yaşıyorlardı. Aradan geçen zaman içinde ne yazık ki bu güzel dostluklar, bir arada yaşamaktan mutlu olan insanlar kutuplaştırıldılar ve artık bir arada yaşama gibi bir düşünceyi taşımaz oldular neden?

Ben bunun tek nedenini sorumsuz ve insan sevgisinden yoksun insanların neden olduklarını düşünüyorum. Bu günkü duruma gelinceye kadar bu ülkede yaşayan insanlar ne yazıktır ki kamplaşmalar, kutuplaşmalar sonucu birbirlerine bakamaz hale getirildiler. Şimdi bakıyorum da bir zamanlar yaşamaktan mutluluk ve gurur duyduğumuz bu güzel vatanda ayrılıklar, fikir uyuşmazlıkları yüzünden kargaşalık almış başını gitmiş şehirlerde güven ve huzur adına hiç ama hiçbir şey kalmamış. Bu yüzden köyden kentlere göçler başlamış, köyünü terk eden bir zamanların onurlu çiftçileri şehirlerin varoşlarında büsbütün hüsranlı bir yaşama itilmişlerdir.

Kendi tarlasını ekerek geçimini sağlayanlar şimdi büyük kentlerin varışlarında fakirliğin en alasını yaşamak zorunluluğuyla baş başa kalmışlardır.

Ülkemizde sırtlarda adeta kambur halini alan sorunlara çözüm getirilmemiş, bu sorunların çözülmemesi nedeniyle yıllardır ülkemizde köhnemiş bir kardeş kavgası sürmekte ve çözüm bulmama adına gerek devlet gerekse de çözüm isteyen halkın sesine kesinlikle kulak verilmemiştir. Ülkemizin iktidarları çözüm yerine ne acıdır ki her gün kalkan gencecik insanlarımızın tabutlarına seyirci kalmak gibi bir yönü yeğlemişlerdir. Bu vatan insanı birbirinize öldürün, kesin biçin diye bir öneriyi asla benimsememiş bunun aksine ülke içinde her vatandaşın eşit haklarla korunmasını, ayrılıksız bir hak arayışını istemiştir,. Bu hak ve hukukları vermek çok mu zordu?

Ülkemizde yıllardır süren bir kirli savaş var. Bunu durdurmanın yollarını aramak yerine vurmak öldürmek ve operasyonlarla kaos ortamını yaratmak daha mı iyi/? Bu ülke insanı artık acılarla yoğrulmak istemiyor, bu ülke insanı kendi vatanında huzur ve güven içinde yaşamak istiyor,. Nifak tohumlarını ekerek insanımızı birbirine düşürenlere her zaman olduğu gibi bundan sonra da sırtını dönmeyi arzulayan bir millettir bizim milletimiz.

Bu avcılar dinsin, insanlarımız yok yere heba olup gitmesin, ülke insanı fikir ayrılıkları ile birbirine düşürülmesin kardeşliği ve birlik beraberliği bir arada pekiştirsin istiyoruz.

Bu yazı toplam 692 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Batman Haber Gazete | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0-488 214 62 62 | Haber Yazılımı: CM Bilişim