• BIST 90.787
  • Altın 255,085
  • Dolar 5,8790
  • Euro 6,5887
  • Batman : 21 °C
  • 170 bin 935 öğrenci karne sevinci yaşayacak
  • 2. Lig yolunda engel tanımadılar
  • Hasankeyf’te gerginlik
  • 170 bin 935 öğrenci karne sevinci yaşayacak
  • 2. Lig yolunda engel tanımadılar
  • Hasankeyf’te gerginlik

Karışık duygularla bezenmişiz

03.03.2016 18:00
Halit Beytüt / Batman Haber Gazetesi

Halit Beytüt / Batman Haber Gazetesi

Ülkemizde meydana gelen olaylar bizleri karmakarışık duygular içine sürüklemekte ve hayatı adeta yaşanmaz hale getirmektedir. Artan çatışmalı dönem, hükümetin yaptığı acımasız zamlar ülke insanının geçmişteki kardeşlikle donanmış duygularının yok denecek kadar azalması hayatı adeta yaşanmaz kılmaya başlamıştır. Siyasetçiler meclis çatısı altında her oturumda birbirlerine sokak ağzıyla hitap etmesi meclisi çalıştıramaz hale getirmeleri vatandaşın beklediği ve çözümünü istediği sorunların çözülmemesi her geçen gün artın şiddet olaylarına sadece seyirci kalınması ülkemizi kaos ortamına sürüklemektedir.

Hal böyle olunca da ülke vatandaşı son derece karma karışık duygular içine girmektedir. Ülkemizdeki bu şiddet içeren olayların vuku bulmasına neden olanlara karşı gereken birlikteliğin hala sağlanamamış olması ve özellikle siyasetçilerin sorumsuz bir tutum ve davranış içinde olmaları vatandaşı büsbütün germekten öteye gitmemektedir. Ne yapılmak isteniyor, nelerle uğraşılması gerekirken siyasetçilerimizin değerli vakitlerini sadece didişmekle geçirmeleri vatan bütünlüğünü bir kenara bırakıp sadece didişmeyi yeğ görmeleri son derece üzüntü verici olduğu kadar ülkenin huzur ve güvenini de düşünmediklerini göstermektedir.

Uzlaşmak yerine uzlaşmamayı, birlikte hareket etme yerine her kesin ayrı telden çalmayı yeğlemeleri çözümsüzlüğün ana nedenlerinden biridir de hala derin kış uykusuna dalmışların bunun farkına varmamaları da bir o kadar üzüntü vericidir. Vatandaş bu yüzden çaresizliğin girdabına düşmüş yarınlarından umutlarını kesmiş bir hale getirilmiştir. Refah düzeyini yükselme iddiasıyla iktidara gelenlerin bu vaatlerini meclise gittikten sonra unutmaları karşısında vatandaş artık siyaset ve siyasetçiye karşı bir güvensizlik duymaktadır.

Ülke vatandaşı arasında bir anket yapılsa ve “ülkenizde yaşamaktan mutlu musunuz” diye sorsalar bunun yanıtı son derece şok bir gösterge teşkil edecektir. Çünkü vatandaş refah düzeyinin çok çok altında geçim koşullarının zorluğu karşısında çabalayıp durmakta hele hele şiddet ortamını da buna ilave ettiğimizde umutsuzluk ve mutsuzluk büsbütün artmaktadır.

Şimdi siyasetçilere soruyorum vatandaşın mutluluk yerine mutsuzluğa kapıldığı bu ülkede bizler görevimizi yapıyoruz diye yanıt verebilirler mi?

TV kanallarının ana haber bültenlerinde her gün boy gösterip rakamlarla ülkenin düzlükte olduğunu söyleyen zatı muhteremler bir de vatandaşın nabzını bu konuda ölçmeyi hiç düşünürler mi? İşçisi, memuru, emeklisi, asgari ücretlisine 2016 yılında sözde iyileştirici zamlar yaptıklarını böbürlenerek anlatanların akabinde iğneden ipliğe her şeye zam yaparak verdiklerini nasıl geri aldıklarını söyleyebiliyorlar mı? Vatandaş umutsuz, vatandaş tedirgin, vatandaş yarınlarından umudunu kesmiş böylesine karmaşık duygular içinde olan bu millete refah düzeyini getirebildiniz mi ey zatı muhteremler?

Ülkemiz cennet misali bir ülkedir. Ancak bu cennet misali ülkeyi halkın verdiği oylarla yönetenlerin halka karşı sorumluluklarını yerine getirmemeleri karşısında “ Biz ülkeyi en iyi şekilde yönetiyoruz” diyebilirler mi? Diyemezler çünkü vatandaş artık umutsuzluğa giden kervana katılmış nereye gideceği meçhul olan bir yola koyulmuş ve tüm siyasetçilerden umudunu kesinlikle kesmiş bulunmaktadır.

Bu yazı toplam 646 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Batman Haber Gazete | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0-488 214 62 62 | Haber Yazılımı: CM Bilişim