• BIST 94.158
 • Altın 257,423
 • Dolar 5,7769
 • Euro 6,5197
 • Batman : 22 °C
 • HDP’li Uca: Seferberlik ruhuyla örgütleniyoruz
 • Milletvekili Uca doktor sıkıntısını meclise taşıdı
 • Hasankeyf’te büyük atlayış, 14 Temmuz’da
 • HDP’li Uca: Seferberlik ruhuyla örgütleniyoruz
 • Milletvekili Uca doktor sıkıntısını meclise taşıdı
 • Hasankeyf’te büyük atlayış, 14 Temmuz’da

Postmodern darbeden postmodern soykırımlara

03.02.2016 12:35
Konuk Yazar / Batman Haber Gazetesi

Konuk Yazar / Batman Haber Gazetesi

28 Şubatta Sincan'da sokakta tanklar yürütüldüğünde darbe karşısında yanınızda olduk. Şimdi o tanklara KüRDüN CESETLERiNi bağlayıp sürüklüyorsunuz, şimdi o tankların başına geçmiş Kürdün evini başına yıkıyorsunuz. Nereden nereye...

2010 Anayasa referandumunda ''Yetmez ama evet'' diyerek yanlarında yer aldıklarımız Mit'in kontrölünde İşid bombacılarını üzerimize gönderme planları yapıyor.

Osmanlıdan sonra 100 yıldır Türkiye mozaiğinde yaşayan halklar ve mezhepler üzerinde, tek mezhep tek ırk üzerine kurulu bir ulus devlet kurma çabası var. Hali hazırda ülkede çoğunluğu oluşturan sünni Yeni Osmanlıcılar iktidara gelmişken bu proje şimdi ciddi bir şekilde deneniyor, ancak görünen o ki diğer mezhep ve halklara hiçbir siyasi yada kültürel özerklik verilmeden yok etme üzerine kurulu bir proje devreye sokulmuştur. Kürt açılımı ve Alevi açılımı sadece uluslaşma tamamlanana kadar bu iki kesimi oyalama üzerine kuruludur. Ortadoğuda ulus devletlerin temeli tek mezhep ve tek ırka dayalıdır. Bu yüzden 3,5 sene sonraki birlikte yapılacak genel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar Kürtler ve Aleviler soykırıma uğratılarak zayıflatılacaktır.

Yeni Osmanlılar ilelebet iktidarda kalmak için kirli hesaplarına başladı. 3,5 sene sonra Milletvekilliği seçimleri ile Cumhurbaşkanlığı seçimleri birlikte yapılacak. O zamana kadar tek başına iktidar olmasını engelleyebilecek 2 gücü zayıflatma planı var.

 1. POSTMODERN SOYKIRIM DENEMESİ

1. güç olan Hdp'yi şu anda hedef tahtasına koymuş. Hdp tabanı Kürtler, hendekler bahane edilerek katledilecek, soykırıma uğratılacak, göç ettirilecek böylece gelecek seçimde Hdp baraj altına itilecek. Eğer birşeyler ters gider de Hdp baraj altı bırakılamazsa o zaman ''B'' planı devreye sokulacak. Zaten Kürt Özgürlük Hareketinin bu gibi durumlara hazırlığı olduğu için, bu plan büyük ihtimalle boşa çıkacaktır. Ama Yeni Osmanlıcılar bu arada ''B'' planını hazırlamak için vakit kazanmış olacaklardır, ve Türkiye halkı bu arada hukuksuzluğa ve devlet şiddetine alıştırılmış olacaktır.

 1. POSTMODERN SOYKIRIM DENEMESİ

''B'' planına göre CHP yüzde 17-18 aralığına çekilmeye çalışılacaktır. Bu da CHP'nin ana oy tabanı olan Alevilerin soykırıma uğratılmasıdır. Bunun için iktidar kendi yandaşlarının bile canını tehlikeye atmadan hali hazırda MİT kontrolünde olan İŞİD'i Alevilerin üzerine salacaktır. Zaten İŞİD militanları Suriye'de Alevi düşmanlığıyla yetiştiriliyor. İktidarın yapması gereken tek şey onlara bu fırsatı vermek, bu kini Türkiye Alevilerine kanalize etmektir. İŞİD canlı bombaları özellikle Alevilerin yaşadığı şehirlerde,semtlerde patlatılacaktır.

Kılıçdaroğlu ve CHP politikacıları Alevileri korumakta çok yetersiz bir siyaset üretiyorlar. Kılıçdaroğlu ve CHP politikacıları 60 sene de geçse iktidar olamazlarsa da onlar sadece bu süre içinde koltuklarını koruma derdinde olacaklardır, bunun en güzel örneği Kılıçdaroğlunun 6 seçim kaybetmesine rağmen koltuğunu bırakmamasıdır. Bu yüzden Aleviler CHP liderlerinin kendilerini böyle bir soykırımdan koruyabileceği zehabına kapılırlarsa, soykırımdan kurtulmayı asla başaramayacaklardır. Böyle olağanüstü tarihi bir dönemden geçerken Aleviler kendilerini beceriksiz CHP liderlerinin insafına bırakmamalıdırlar, herşeye kendi öz güçlerine dayanaraktan hazır olmalıdırlar. 

TARİHİ BİLMELİYİZ VE İLİKLERİMİZE KADAR HİSSETMELİYİZ

Şu iyi bilinmelidir ki Kürtlerin HDP'li siyasetçileri de siyasi yetersizlik gösterdiği için bugün Kürtler Yeni Osmanlıcıların oyununa gelip savaşmak zorunda kaldılar. En azından Kürtlerin kendilerini savunabilecek bir askeri tecrübeleri ve hazırlığı var, ancak Aleviler; CHP liderlerinin siyasi beceriksizlikliğinden dolayı onları böyle bir saldırı karşısında bıraktıklarında ne yapacaklardır?...

Alevilere şunu hatırlatırım; Osmanlı ve Türkiye tarihinde katledilen soykırıma uğratılan Alevi sayısı Kürtlerden çok daha fazladır, herkes bilir ki Yavuz'un Alevi katliamı, Celali isyanlarında, Dersim isyanlarında, Çorumda, Maraşta, Sivas'ta öldürülen Alevi sayısı şimdiye kadar öldürülen Kürt sayısından kat be kat fazladır. Osmanlı her zaman Kürtler gibi savaşa hazır bir halk yerine kolay lokma olan savunmasızlara karşı daha katliamcı davranmıştır. . Emin olun ki Yeni Osmanlıcılar da aynısını yapacaktır.

Alevi soykırımı hazırlığı devam etmektedir. Önce Kürt katliamları üzerinden Türkiye halkları devletin şiddetine alıştırılmaktadır. Ayrıca Türkiye halklarının psikolojisi İŞİD terörüne yavaş yavaş alıştırılmaktadır. Sanki İŞİD'in Türkiye'de bir intihar eylemi yapması sıradanlaştırılmıştır. Önce Kürt şehri Suruçta 1. canlı bomba patlatılmış, sonra başkent Ankara'da 2. canlı bomba ve ardından kozmopolit bir şehir olan İstanbulda turistler hedef gösterilerek 3. canlı bomba patlatılarak Alevi halkı bunlar herkesin başına gelen sıradan olaylarmış gibi canlı bombalara alıştırılmıştır. İŞİD saldırıları sanki normal hale getirilince  Suriyede Alevi düşmanlığıyla beslenen İŞİD canlı bombaları MİT kontrolünde Alevilerin yoğun yaşadığı şehirlerde,semtlerde,mahallelerde patlatılacaktır.

Alevilerin böyle bir soykırımdan korunmasının tek yolu; kendilerini CHP'li siyasetçilerin ve Kılıçdaroğunun insafına bırakmadan, kendi öz güçlerine dayalı birey birey bir savunma geliştirmeleridir.

Bu yazı toplam 566 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Batman Haber Gazete | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0-488 214 62 62 | Haber Yazılımı: CM Bilişim