• BIST 94.219
  • Altın 252,070
  • Dolar 5,8343
  • Euro 6,5347
  • Batman : 19 °C
  • 170 bin 935 öğrenci karne sevinci yaşayacak
  • 2. Lig yolunda engel tanımadılar
  • Hasankeyf’te gerginlik
  • 170 bin 935 öğrenci karne sevinci yaşayacak
  • 2. Lig yolunda engel tanımadılar
  • Hasankeyf’te gerginlik

Sorunlara duyarlılık gösteren yetkilileri teşekkürler

04.02.2015 18:08
Halit Beytüt / Batman Haber Gazetesi

Halit Beytüt / Batman Haber Gazetesi

İlimizin sorunlarını dile getirmek bizim en doğal görevimizdir. Bizler bu ildeki sorunları dile getirmekle yükümlü olduğumuzun bilinciyle hareket edip dilimizin yettiğince ilgililere ve yetkili mercilere duyurmayı görev biliyor ve sorunları iletmeye devam edip iletilen sorunlara duyarlılık gösterilip gösterilmediğine de azami ölçüde dikkat etmekteyiz.

Her zaman olmazsa da yazılanlara, dile getirilen sorunlara duyarlılık gösteren yöneticilerimizin olduğunu gözlemliyoruz ve bundan da büyük bir memnuniyet duymaktayız. Bizler sıkıntılarımızı gidermek için çaba sarf eden derli yöneticilerimizin olduğunu görmek elbette ki sevindirici bir gelişme olarak algılamaktayız. Basın mensubu arkadaşlarımızın ilimizle ilgili sorunlarına ciddiyetle eğilim göstermek sanırım büyük bir erdemliktir. Bu nedenle özellikle yazılanlara ve dile getirilen sıkıntılara eğilme gereğini duyan ilgililere ve yöneticilerimize teşekkürü bir borç bildiğimizi de ifade etmek isterim.

Bu ilin sorunları her geçen gün artmakta ve sorunların yerinde çözümü adına yetkililerimizin harekete geçme özverisi bizleri memnun etmektedir. Her gün sıkıntılarını, sorunlarını dile getirdiğimiz bu ilin rahatlaması en büyük dilek ve temennimizdir. 1990 yılından bu yana il statüsünü kazanan ilimizin bu günlere gelmesine kadar nice zorluklar nice sıkıntılar yaşadığını görmüş, ve tanık olmuş biri olarak ilimizin de diğer illerdeki gibi kuramlarla uyulmasının hakkı olduğunu ifade etmek isterim. Yaşanan sıkıntıları çözmek sorunlara duyarlılık gösterip üstesinden gelmek elbette ki ilimizin yetkililerinin olmazsa olmaz görevidir ancak bu sorunlara gerçek manada eğilen ve bunların çözümü adına mesaisinin büyük bir bölümünü ayıran yöneticilerimizin olması bizim en büyük temennimizdir.

Bu yüzden sorunlarımıza, sıkıntılarımıza duyarlılık gösterip bunların giderilmesine vesile olma adını enerjilerini harcayan tüm yetkili mercilerimize teşekkür borcumuzun olduğunu vurgulamakta yarar görüyorum. Her geçen gün büyüyüp gelişen ve nüfusu artan ilimizde şehir içi temizliğine, ilimize yapılan güzellikleri korumaya, modern bir il olma yolunda emin adımlarla yoluna devam etmekte kararlı olan bu güzel şehrimizin sıkıntılarını çözebilme adına hareket edenlere her zaman müteşekkir olacağımızın da bilinmesini isterim.

Bu nedenle ben geçici bir süre ile de olsa ilimizde görev yapmaya gelenlere her konuda yardımcı olmamız gerektiğine de inanırım. Bizler yöneticilerimizin hep olumsuz yanlarını değil, biraz da olumlu yanlarına bakar ve onlara her konuda yardımı olmayı ilke edinirsek sanırım onlar da geldikleri ve görev yaptıkları bu ile eserler bırakarak güzel intibalar edinerek ayrılacaklarına inanıyorum.

Batman Güneydoğu bölgemizin en genç ve en çabuk gelişen illerinden biridir. Bu ilde yaşamak zorunda olanların da ilimize karşı sorumlulukları vardır. Bizler sadece tüm her şeyi ilgili veya yetkililerden beklemekle bu ili gerçek manada sevdiğimizi göstermeyiz. Bizler de vatandaş olarak bulunduğumuz ilin güzelliğine güzellikler katmak sorunların azalmasın katkı sağlamakla yükümlü olduğumuz gerçeğini belleklerimize kazımalıyız. Bu nedenle ilimizdeki sorunlarda ve sıkıntılarda da hepimizin elbirliğiyle kurtulma adına ortaya gereken performansı koymalıyız ve yetkililerimize yardımcı olmalıyız.

 Nice sıkıntılar, nice olumsuzluklar yaşamış bu ile gelin hep birlikte sahip çıkalım ve her şeyi yetkililerimizden beklememeyi öğrenme adına üzerimize düşen sorumlulukla hareket etmeyi bir ilke olarak edinelim. Batman’ı gerçek batmanlılar olarak sevelim ve koruyalım ne dersiniz?

Bu yazı toplam 709 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Batman Haber Gazete | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0-488 214 62 62 | Haber Yazılımı: CM Bilişim