• BIST 95.421
  • Altın 265,687
  • Dolar 5,7907
  • Euro 6,5797
  • Batman : 31 °C
  • HDP’li Uca: Seferberlik ruhuyla örgütleniyoruz
  • Milletvekili Uca doktor sıkıntısını meclise taşıdı
  • Hasankeyf’te büyük atlayış, 14 Temmuz’da
  • HDP’li Uca: Seferberlik ruhuyla örgütleniyoruz
  • Milletvekili Uca doktor sıkıntısını meclise taşıdı
  • Hasankeyf’te büyük atlayış, 14 Temmuz’da

Yeni Osmancıların sözde kardeşliği

03.02.2016 12:39
Konuk Yazar / Batman Haber Gazetesi

Konuk Yazar / Batman Haber Gazetesi

İsrail Filistinlilerin şehirlerini tanklarla bombaladığında

Yeni Osmanlıcılar; onlar bizim kardeşimizdir deyip sokaklara çıktılar.

Lübnan İsrail tanklarıyla bombalandığında yine aynısını yaptılar.

Esad Suriye şehirlerini tanklarla bombaladığında;

Yeni Osmanlıcılar; Suriyeliler bizim kardeşimizdir, kendi halkını bombalayan bir yönetimin hiçbir meşruiyeti yoktur dediler.

Mısırda Mürşi askeri darbeyle devrildiğinde halkın üzerine ateş açıldığında; Yeni Osmanlıcılar; Kardeşlerimiz öldürülüyor deyip sokaklara çıktılar. Peki Kürtlerin şehirleri tanklarla bombalanrken, Kürtlerin cesetleri tanklara bağlanarak yerlerde sürüklenirken bu Yeni Osmanlıcılar nerde? İşte Allah herkesin gerçek yüzünü böyle çıkarır, çünkü Allah Kuran'da der ki ''Biz sizin içinizdekileri dışarı çıkaracağız''. Gerçekten para ile imanın kimde olduğu belli olmaz.

Ey Yeni Osmanlıcılar, Filistinli, Lübnanlı, Suriyeli, Mısırlı senin kardeşin de, Peki Kürdün şehirleri tanklarla bombalanırken, Kürdün cenazeleri tanklara bağlanarak sürüklenirken, Kürdün 3 aylık bebekleri öldürülürken KÜRT SENİN NEYİN OLUYOR?

Filistinlilerin Suriyelilerin Lübnanlıların şehirleri tanklarla bombalandığında onlara sahip çıkan Yeni Osmanlıcılar , bugün Kürt şehirlerini, Kürdü tanklarla toplarla bombalıyor.

Yarın Kürt şehirleri tank top atışlarıyla tarumar edilip, Kürtler göç ettirildiklerinde, kadınları ve kızları Suriyeliler gibi çocukları açlıktan ölmesin diye namuslarını kaybettiklerinde herşey için çok geç olacak.

Hani ben insanım deyipte hala bu olanlar karşısında suskun kalan kişiye; eğer içinde biraz din iman vicdan insanlık kalmışsa ona Allah'ın şu ayetini hatırlatmak istiyorum; ‘’Ey insanlar sizden iki taraf savaşa tutuşursa aralarını barış ile yapmaya çalışın, eğer bir taraf barışa yanaşmazsa onu barış için sıkıştırın, ve aralarında eşitlik üstüne bir barış tesis edin’’. (Hucurat-6)

YA BUGÜN KONUŞACAĞIZ YADA ARTACAK ÖLÜMLER KARŞISINDA SONSUZA KADAR VİCDAN AZABIMIZLA SUSACAĞIZ...

HDP/PKK ÖNCESİ NESİL, HDP/PKK NESLİ, HDP/PKK SONRASI NESİL

Suriye'de iç savaş önce bir kaç küçük ilçede başladı. Savaşın başında muhalif kanatta sadece Özgür Suriye Ordusu vardı. İktidarda olan Beşar Esad kolaylıkla Özgür Suriye Ordusunu direnişin olduğu bütün şehirleri tanklarla bombalayarak yendi, ancak ÖSO' nun yenilmesinden sonra ÖSO bünyesinde abilerine, babalarını kaybeden nesil; demek ki abilerimiz, babalarımız iktidara karşı çok müsamahakar savaştı diyerek yeni acıması savaş yöntemleri kullanmaya başladı; ve burdan El Nusra ve İşid gibi radikal savaş yöntemlerini kullanan örgütler ortaya çıktı ve savaşın 5. yılına girmemize rağmen hala iki taraf savaşmakta, savaşın ne zaman biteceğini de kimse bilmiyor...

Kürtlerde üç nesil vardır, Hdp/Pkk nesli, Hdp/Pkk öncesi nesil ve Hdp/Pkk sonrasi nesil.

HDP/PKK NESLİ insancıldir, barışa hazırdır ve  en kısa zamanda barış masasına oturarak, en az ölümle bu savaşı bitirmek istiyor. Ancak Hdp/Pkk öncesi nesil ile Hdp/Pkk sonrası nesil farklıdır.

HDP/PKK ÖNCESİ NESİL: Bunun için Siirt'in önde gelen din alimlerinden Melle Abdullah Aydar'ın bana anlattığı bir anısını anlatmak istiyorum. Melle Abdullah Aydar Kürt mücadelesinin son 60 yılına şahitlik etmiş biridir, 1987 yılında Siirt'ten İskenderun'da Kürtlerin yoğun yaşadığı bir mahalleye imam olarak sürgün edilir. Sene 1989 iskenderunda iki sene içinde Melle Abdullah Aydar yüzlerce Kürdü Kürt Özgürlük Mücadelesine kazandırdı, onlardan biri daha sonra şunu anlattı: ''Biz 80 darbesi sonrası devletin dışkı yedirdiği köy meydanında öldüresiye linç ettiği, babalari devlet tarafndn öldürülen bir nesildik, bize yapılan bu haksızlıkları içimize mi attık sanıyorsunuz, devletin yaptığı suçlar o devleti bu suçlarda destekleyen vatandaşına aynı şekilde dönüyor'' dedi. Devamla ''Hocam sen bizi Kürt Özgürlik Mücadelesine kazandırmadan önce biz İskenderun'da böyle 4-5 arkadaş bazı haftasonları bir araya gelir, gider bir yabancı mahalledeki 4-5 yaşındaki bir Türk çocuğunu kaçırır, dağlarda insanlardan uzak bir yerde kafasını keser, orya atardık. 80 darbesinde bize yapılanların intikamını böyle çıkarmaya çalıştık, ama şimdi sen bize nasıl insan gibi mücadele edeceğimizi öğrettin, biz de bu işleri bıraktık'' dedi. 

HDP/PKK SONRASI NESİL: Abileri, babaları devlet güçleri ve İşid'le mücadele ederken katledilen bizim  neslimizin çocuklarıdır. Bu nesil üstüne gidersen İşid'e benzemeye çok yatkındır. Bu nesil şehir savaşını da Rojavada İşidle çatışırken öğrendi, cani bir savasin yontemini de biliyor. Kuzey Suriye ve Kuzey Irakta abileri, babaları İşid tarafından, Işidin acımasız savaş yöntemleriyle öldürülen(kafası kesilerek, yakılarak) bu nesil bizim neslimize ''Siz çok müsamahakar ve sabırlı mücadele ediyorsunuz, biz ise savaşmayı sizden daha iyi biliyoruz, bize izin verin biz bildiğmiz gibi savaşalım'' demektedir.

KÜRTLERİN KARAKTER YAPILARI TÜRKLERİN KARAKTER YAPILARINDAN FARKLIDIR

Bazen bazı tv tartışmalarında  bize ''Size devlet ekmek veriyor, maaşınızı veriyor, bu ülkede milletvekili de olabiliryorsunuz daha ne istiyorsunuz?'' diyen bazı sözde aydınlar çıkıyor. Bu sorudan açıkça anlaşıldığı gibi bu soru soruyu soranın karekter yapısını ele veriyor, yani Türkün ekmeğini ver, seni rahat bırakır demektir aslında bu. (Orta asya toprakları kuraklaştığında Türk boylarını aç bırakmıştır, o da doymak için verimli Anadolu coğrafyasına gelmiştir, doyunca da bütün derdi bitmiştir). Ama Kürtlerin karakter yapılarını tanımıyorsunuz Kürtlerin karakter yapısı farklıdr. Peki Kürdün karakter yapısı nasıldır?. Özeti şudur; bir Kürt ekmeğe önem vermez, ben her türlü doyarim der, çünkü yaşadığı verimli Mezopotamya cografyasi onu hep doyurmustur, bundan dolayı memleketini hiçbir zaman terk etmek zorunda kalmamıştır. (burda eskiden Mezopotamyanin dunyanın en yeşil ve verimli toprakları olduğunu ve Kürtlerin bin yıllardır hep bu Coğrafyadan doyduğunu hatırlatırım.). O zaman bir Kürt ne ister? BİR KÜRT ONURU VE ŞEREFİYLE YAŞAMAK İSTER. Örnegini vereyim biz kan davalarini hala 2016 yilinda aramizda bitiremiyoruz pkk nin bütün cabalarina ragmen, baristirarak bitirdigimiz en basit kan davasinda bile kan parasi 100milyarlari geciyor. Siz bir Kürdün babasını öldürdüğünde sadece babasını öldürmüş olmazsınız, babası öldürüldüğünde kürt çocuğunun aklına aç kalacağı gelmez, kürt çocuğu babası öldürüldüğünde bunu onuru ve şerefine karşı yapılmış bir saldırı olarak algılar. Yani Kürdün onurunu çiğnerseniz şerefini kazanmak için intikamını alır, yüzyıllardır bu bu şekilde sürüp gitmektedir.

PEKİ NE YAPMALI

Bizim neslimiz hiç bir savaş suçuna bulaşmadan bu mücadeleyi sürdürmek kararlığındadır ve bu Hdp/Pkk sonrası neslin savaşçılarını bizim neslimiz dizginlemektedir. Ancak Hükümet kanadı biz Hdp/Pkk neslini tamamen temizleyeceğiz diyor, bunları da öncülüğünü Chp'nin içindeki ulusalcıların yaptığı kanat alkışlamaktadır. Bir kere böyle bir şey zaten mümkün değil, Kürt Özgürlük Hareketi zaten her türlü saldırıya karşı hazırlıklıdır. Ama hadi bir an için Hdp/Pkk neslinin bitirildiğini düşünelim. O zaman abileri, babaları devlet tarafından öldürülen bu yeni Hdp/Pkk sonrası nesil, intikamını almak içn mücadelesinde bizim kadar sabırlı davranmayacak ve işidvari savaş yöntemtemleriyle savaşacaklardır.

Bundan dolayı biz Hdp/Pkk nesliyle bu sorunu çözemezseniz Hdp/Pkk sonrasi nesil; bizim neslimizin intikamını Işidden ögrendigi şehir savaşı ve kelle kesmeyle cok cani bir sekilde abileri, babalari olan Hdp/Pkk neslinin intikamını alır. Esad Suriye'de Öso'yu bitirdi. Siz de Akp hükümetine dayanarak Hdp/Pkk'yi bitirseniz bile nasil ki Öso'dan sonra Ahrarur Şam, El Nusra ve  Işid çıktıysa, Pkk'den sonra Işidvari cani örgütler çıkacaktır..

Özetle şunu demek istiyorum Hdp/Pkk nesli insancıldır, mücadele hukukuna saygılıdır. Gelin bu sorunu Hdp/Pkk nesliyle masada çözelim. Kürt sorununu bizim neslimizle çözemezseniz Hdp/Pkk sonrasi nesille başedemezsiniz. Hdp/Pkk sonrasi nesille başedemediğinizde artık alın Kürdistanınızı gidin deseniz bile sizden intikamini alana kadar sizi rahat birakmayacaktır.

Bu yazı toplam 600 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Batman Haber Gazete | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0-488 214 62 62 | Haber Yazılımı: CM Bilişim